Praca w sieci lokalnej

Rozbudowaną i w pełni działającą bazę danych SQL masz w standardzie. Nie wymaga żadnej konfiguracji, po prostu działa od razu. Uruchom aplikację Facturo, naciśnij Połącz i tyle. Zobacz, jak zacząć pracę z aplikacją Facturo.

Jeśli masz licencję na więcej niż jedno stanowisko, możesz pracować z bazą danych wspólną dla kilku stanowisk w ramach sieci lokalnej LAN.

3 kroki do pracy w sieci lokalnej

Wystarczą 3 proste kroki, aby zacząć pracować w sieci. Instrukcja przeznaczona jest dla zaawansowanych użytkowników.

Krok 1. Skonfiguruj aplikację Facturo na serwerze

Krok 2. Udostępnij folder aplikacji Facturo w swojej sieci lokalnej

Krok 3. Uruchom Facturo na pozostałych komputerach

Na pozostałych komputerach niczego nie instaluj. Zamiast tego wykonaj proste czynności opisane poniżej na każdym z pozostałch komputerów. Aplikacja Facturo wyświetli standardowe okienko logowania. Naciśnij przycisk Wybierz bazę lokalną lub w sieci. Znajdź za pomocą tego okienka Twoją bazę danych, zapewne będzie miała ścieżkę podobną do tej: \\serwer\facturo\facturo\moja baza.facturo.

To tyle! Aplikacja Facturo uruchomi się z bazą sieciową.

Możesz korzystać z rozwiązania typu VPN, aby połączyć się z innym komputerem przez internet. Z punktu widzenia aplikacji Facturo pracujesz wtedy nadal w sieci lokalnej, więc nic w tej instrukcji się nie zmienia.

Nie zalecamy natomiast pracy na dysku synchronizowanym (Dropbox, OneDrive, Google Drive itd.), bo tam dane kopiowane są z opóźnieniem. Możesz natomiast traktować taki dysk jako miejsce dla swojej kopii zapasowych, względnie synchronizować dane między domem a pracą. Pamiętaj jednak, że najlepszą wydajność otrzymasz pracując po prostu na dysku lokalnym, najlepiej typu SSD.

PS. Jeśli wybrałeś aplikację Facturo Pro, możesz pracować w sieci, internecie lub po prostu w chmurze - gdziekolwiek chcesz. Zobacz jak podłaczyć bazę w chmurze.

Aplikacje LECTURO »

Facturo · powered by JZK24 sp. z o.o. · 2023-12-11 08:07 · for 18.205.26.39
NIP 5842771700 · REGON 380071994 · KRS 0000729513
VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego SR Gdańsk-Północ
kapitał zakładowy 16761 zł wpłacony w całości
Wszelkie prawa zastrzeżone · Kontakt · Regulamin